Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Verseny

30

Szombaton, 2018. április 14-én hét csapat mérte össze tudását anyanyelvi műveltség, kreativitás, nyelvhelyesség és helyesírás területén a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskolában. A versenyen a tekerőpataki IV. osztályosokon kívül három csíkszeredai és három gyergyószentmiklósi csapat vett részt.

A Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Verseny megyei szakaszán iskolánkat egy háromtagú csapat (Kovács Kitti, Gál Ödön, Simon Balázs és felkészítőjük Szabó Tünde) képviselte a tekerőpataki IV. osztályából. A IV. osztályosok a Napsugár gyermeklap hét lapszámában Szólj, szám anyanyelvi feladatok megoldásával gyűjthetik össze részvételhez szükséges pontszámot. A KAV megyei szakaszának eredményét és a Napsugár-játék pontszámát összesítve dől el, hogy kik a továbbjutók. A versenyt a Magyar Nyelv Napjai keretében az Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége , a Napsugár gyermeklap és a Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület szervezi évek óta. Gyerekeink jókedvűen oldották végig a 10 forduló feladatait.

Az eredményhirdetés volt a délelőtt fénypontja, hiszen különdíjjal gazdagította iskolánkat.

Szabó Tünde tanítónő

31

32

 

Share

Kiegészítő információk