Páll Lajos Matematikaverseny

Nagy népszerűségnek örvend a Páll Lajos Matematikaverseny,amelyet vidéki kisiskolások részére szerveztek meg, immár a tizenhatodik alkalommal 2018-ban. A verseny körzeti szakaszára 2018.márc. 2-án került sor a ditrói Siklódi Lőrinc Általános Iskolában. A benevező diákok egy óra alatt oldották meg a feladatokat.

Iskolánkat a verseny körzeti szakaszán a következő tanulók képviselték:

  Tanuló neve Iskola neve Osztály Felkészítő tanító
1. Egyed Nelli Elekes Vencel” Általános Iskola II. Fákó Hajnal
2. György Kitti Elekes Vencel” Általános Iskola II. Fákó Hajnal
3. Bögözi Emese Tarisznyás Márton Ált. Iskola II. György Tünde
4. Gál Tamás Tarisznyás Márton Ált. Iskola II. György Tünde
5. Lukács Ágnes Elekes Vencel” Általános Iskola III. Bálint Melinda
6. Hunyadi Brigitta Elekes Vencel” Általános Iskola III. Bálint Melinda
7. Bögözi Előd Tarisznyás Márton Ált. Iskola III. Kinda Andrea
8. Kertész Kristóf Tarisznyás Márton Ált. Iskola III. Kinda Andrea
9. Simon Petra Elekes Vencel Ált. Iskola     IV. Csata Jolán
10. Gál Ödön Tarisznyás Márton Ált. Iskola IV. Szabó Tünde
11. Darvas Márton-Attila Tarisznyás Márton Ált. Iskola IV. Szabó Tünde

A körzeti szakaszon dicséretben részesült Egyed Nelli II. osztályos tanuló (felkészítő Fákó Hajnal tanítónő) és Lukács Ágnes III. osztályos tanuló (felkészítő Bálint Melinda tanítónő). A képzeletbeli dobogó második fokára Simon Petra ( IV.oszt. Újfalu-felkészítő Csata Jolán tanítónő), az első helyre Gál Ödön (IV.oszt. Tekerőpatak –felkészítő Szabó Tünde tanítónő) álhatott fel. Ők képviselték iskolánkat a csíkmadarasi megyei szakaszon, ahol Simon Petra II. helyezést ért el.

1 Pall

                                                                              Szabó Tünde tanítónő

Share

Kiegészítő információk